życie codzienne, ludzie

POSTANOWIENIA NOWOROCZNE

Nowy rok- nowa ja. 

A pod powyższą sentencją obowiązkowo selfie z tysiącem filtrów na twarzy. I jakże mogłoby zabraknąć głębokiego cytatu o życiu i miłości ”Jeśli umrę, nie płacz. Spójrz w niebo i powiedz: żegnaj albo jakiś inny chuj.

Słodki Jezu. Why?

Schudnę w 2016 roku.

Rozumiem, że dopiero teraz zauważyłaś, że jesteś gruba? Może od kilku miesięcy nie miałaś czasu przejrzeć się w lustrze, a znajomi z grzeczności nie wspominali o Twoim wyglądzie? A może po prostu nie przeszkadzało Ci, że przytyłaś, ale później założyłaś hula-hop i okazało się, że pasuje?

Żadne z powyższych?

To o co chodzi z tym robieniem wszystkiego od Nowego Roku? Rzeczywiście- wspaniała pora na rozpoczęcie zdrowej diety i ćwiczeń. Gwarantuje, że jak przebiegniesz kilka kilometrów przy styczniowych -15 stopniach, to zaraz odechce Ci się biegów przełajowych. Ludzie, którzy nigdy give up, mogą pokusić się o aktywność fizyczną w formie przejażdżek rowerowych. Nie zapomnij jednak zaopatrzyć się w zimowe opony do roweru (nie mam pojęcia, czy coś takiego w ogóle istnieje i na tyle bardzo mnie to nie interesuje, że nie chce mi się nawet o to pytać wujka Google). Chociaż, jeśli wymyślono coś takiego:

11

 

to jestem przekonana, że opony zimowe do roweru też istnieją. Także przyodziej narciarski kombinezon, ciepłe rękawiczki, szalik, czapkę i gnaj przed siebie na swoim zajebiście szybkim jednośladzie, przemierzając niezbadane tereny ścieżek rowerowych. Akurat tych w naszym kraju niedługo będzie więcej niż dróg, chociaż i tak żaden kolarz z nich nie korzysta, przecież takie rzeczy są dla lamusów. Boję się, że rowerzyści niebawem dostaną prawo do przemieszczania się po autostradzie, ale to już osobny temat, który był przeze mnie kiedyś poruszony. Początek zimy to również nie pora na świeże warzywa i owoce, ale dla chcącego nic trudnego- cena pęczka szparagów zrobi na Tobie takie wrażenie, jak popijanie czegoś co ma 60% wody na Kwaśniewskim. I nie muszę chyba tłumaczyć, że w obydwu przypadkach to  wrażenie będzie negatywne. Po pierwszych zakupach niezbędnych, dietetycznych produktów na drugie nie będzie Cie już stać.

Dalej nie tracisz ani krzty zapału? Lajkujesz wszystkie fanpejdże o tematyce zdrowego żywienia, diety, fitnessu, biegania i siłowni. Bo Chodakowską już dawno masz w ulubionych, przecież od paru miesięcy oglądasz jej treningi, zajadając się pizzą lub chińczykiem. Do tego cola light ofkors. W zasadzie to się nie dziwię, głos Chodakowskiej i sposób w jaki zachęca do ćwiczeń, sprawiają, że jedyne na co mam ochotę to sen. Zapisujesz się na siłownie, upajając się staniem w kilometrowej kolejce, której powstydziłyby się same Bohaterki wyprzedaży Crocs’ów w Tesco. Nie to, że jeden miesiąc na próbę, od razu z grubej rury wykupujesz karnet na rok, przecież lepiej jest pójść na śmierdzącą potem salę w lipcowe popołudnie, niż popływać w jeziorze.

 

Rzucę palenie w 2016 roku.

Podobno amerykańscy naukowcy odkryli, że od 2016 roku palenie będzie szkodziło zdrowiu i od Nowego Roku palacze powinni rzucić swój nałóg. Tak jakby żaden inny dzień, w którym wstajesz i myślisz sobie ”O, jest 17 czerwca. Dziś rzucę to cholerne palenie!”, nie byłby tym właściwym momentem na skończenie z nałogiem. Absolutli not! To musi być kurwa Nowy Rok.

     W wakacje 2016 będę wyglądał jak Popek.

Powodzenia.

Znajdę męża/żonę w 2016 roku.

Może po prostu tylko Ci się wydaje, że chcesz wyjść za mąż, bo Twoje dwudziestokilkuletnie koleżanki od miesięcy powtarzają, że to już czas najwyższy, przez co odczuwasz zbędną presję? Kolejna wpadka u znajomych? Ślub dobrego ziomka? Każdy człowiek ma swoje życie i własne priorytety. Jeśli do tej pory nie odczuwałaś/eś potrzeby sformalizowania związku, bądź w ogóle nie przeszedł Ci przez myśl jakikolwiek związek, to po co chcesz się unieszczęśliwiać? Przypomnij sobie słowa matki, kiedy wracała do domu zła po wywiadówce: Nie interesują mnie wszyscy, tylko ty! Pamiętasz? Więc jeśli kolejny raz z rzędu zapyta Cię przy rodzinnym obiedzie: Może jakichś wnuków bym się doczekała w końcu? Ale po co marzyć, jak Ty nawet dziewczyny nie umiesz sobie znaleźć! Twoi koledzy już dawno po ślubie albo oświadczynach, a Ty co? Zawsze możesz odpowiedzieć: Podobno nie interesują Cię wszyscy, tylko ja. 

Jeśli jednak na prawdę doskwiera Ci samotność, po prostu wyjdź w końcu z tego domu do ludzi. Szukasz miłości? Odradzam kluby go-go, bo tam jej raczej nie znajdziesz, chociaż… wyjątki się zdarzają. Przed PlayStation też nie, choćby to było PS4. Przeglądanie zdjęć nieznajomych gwiazd radiowo-filmowo-telewizyjnych na Instagramie również nie przyniesie skutku. Kiedy zdobędziesz się na odwagę i umówisz się z nią na kawę, sam się przekonasz czemu nie wypaliło. Umówmy się… O czym można rozmawiać z kobietą, która cały dzień spędza na wstawianiu selfie na Insta?

I najważniejsze… Jeśli znajdziesz męża/żonę w 2018 roku, to tez nic się nie stanie.

W 2016 mój chłopak mi się oświadczy.

To cudowne. Znacie się tak dobrze, że umiesz czytać w jego myślach. Łisz ju lak mordo.

 

Wnioski

Nie czekaj z posprzątaniem swojego domu do Nowego Roku, bo do tej pory możesz zrobić tam taki bałagan, że później nie będziesz w stanie tego ogarnąć. Tak samo jest z życiem.

 

Photo by Brooke Lark on Unsplash
Udostępnij